Oční kapky Visofrin

Oční kapky mají uklidňující účinek na podrážděné oční membrány. Visofrin začíná působit po 10-30 minutách, účinek trvá 2 hodiny.

Aktivní složkou je fenylefrin.

Podílí se na dilataci zornic a snižuje nitrooční tlak v důsledku normalizace odtoku komorové vody.

Vydává lék podle předpisu lékaře, individuálně také stanoví délku léčby a dávkování. Oční kapky jsou široce používány a aktivně se používají v oftalmologii.

Indikace pro použití

Vizofrin se používá k prevenci, diagnostice a terapii. Léčba je povolena pouze v případě, že existují určité indikace.

Případy, kdy je vhodné použít Visofrin:

  • expanze zornice pro diagnostické účely, kdy je nutné vyšetřit zadní část sklivce;
  • s přední uveitidou (zánět duhovky a řasinkového těla);
  • potvrdit diagnózu glaukomu s uzavřeným úhlem;
  • pomáhá snižovat zarudnutí a podráždění;
  • s křečemi ubytování.

Léčivý roztok je také předepsán pro diagnostiku povrchové nebo hluboké infekce oční bulvy..

Průměrná cena léku v Rusku je 130 rublů. Kolísá v závislosti na odlehlosti regionu..

Složení

Stůl. Složení v 1 ml léku

LátkaKoncentrace
fenylefrin hydrochlorid25 mg
Další přísady: sterilní voda na injekci,

dvojsodná sůl kyseliny ethylendiamintetraoctové, síran sodný, 3-hydroxy-3-karboxypentandiová, sodná sůl kyseliny citronové, hydroxid sodný, konzervační látka - benzalkoniumchlorid.

Pro lepší absorpci aktivní složky a rychlou distribuci po povrchu rohovky jsou nezbytné další látky.

Návod k použití

Lék je instilován do spojivkové dutiny. Před použitím si umyjte ruce a odšroubujte víčko. Nedotýkejte se dávkovače sliznic a jiných předmětů.

  • s iridocyklitidou - 1 uzávěr 2-3 r / d;
  • v diagnostice glaukomu s uzavřeným úhlem se jednou nakapá 1 kapka a poté se provede test;
  • s falešnou krátkozrakostí - 1 víčko před spaním (užívání po dobu jednoho měsíce v obou orgánech vidění).

Pro děti

Fenylefrin hydrochlorid způsobuje lokální systémové nežádoucí účinky. Proto je použití ve věku do 6 let kontraindikováno..

Od 6 let předepisuje oční lékař lék v nižší dávce než pro dospělé. Dávka a frekvence užívání je stanovena oftalmologem v závislosti na indikacích.

speciální instrukce

Droga způsobuje zhoršení jasnosti vizuálního vnímání. Během užívání drogy se doporučuje zdržet se řízení vozidel a práce s potenciálně nebezpečnými mechanismy. Při nošení kontaktní optiky nemůžete používat oční kapky.

Obsahují konzervační látku benzalkoniumchlorid. Látka se usazuje na povrchu čoček, což dále způsobuje podráždění a zarudnutí.

Kontaktní čočky jsou před instilací vyjmuty. Nasaďte si 15–20 minut po použití léku nebo po obnovení vizuálního vnímání.

Interakce s jinými léky

Interakce Visofrinu s jinými léky byla podrobně studována. Je nemožné použít dotyčné léky současně s tricylickými antidepresivy, prokarbazinem, inhibitory monoaminooxidázy, furazolidonem a látkami, které zvyšují uvolňování norepinefrinu. V kombinaci léky zvyšují krevní tlak.

Při současném užívání s atropinem se zvyšuje mydriáza.

Těhotenství a kojení

Léčba je kontraindikována při přenášení plodu. Adekvátní klinické studie nebyly provedeny, není známo, jak lék ovlivňuje plod.

Během kojení je užívání kontraindikováno, protože není známo, zda Visofrin proniká do mateřského mléka či nikoli. Pokud není možné drogu odmítnout, je po dobu léčby zastaveno přirozené krmení a obnoveno po úplném vyloučení látek z těla matky.

Vedlejší efekty

Visofrin způsobuje mnoho nežádoucích účinků. Ze strany vizuálního aparátu se objevuje periorbitální edém, pálení, svědění, hyperémie a pocit cizího tělesa v oku. Lék může vyvolat zvýšené slzení a zvýšit nitrooční tlak (proto jej nelze předepsat pacientům s vysokým IOP).

Při častém používání nebo zvyšování dávky další den poté způsobí léčba znatelné zúžení zornic.

Visofrin způsobuje alergické reakce v případě nesnášenlivosti jedné nebo více složek. Projevují se kontaktní dermatitidou, vyrážkou, zarudnutím kůže, svěděním a hyperemií spojivky. Ve vzácných případech došlo k otokům očních víček.

Léčba má systémový účinek. Způsobuje zvýšení srdeční frekvence, zvýšení krevního tlaku, ventrikulární arytmie a zablokování plicní tepny nebo jejích větví krevními sraženinami. Může také způsobit arytmie, reflexní bradykardii a palpitace..

Kontraindikace

Lék není určen k léčbě glaukomu s uzavřeným úhlem nebo s úzkým úhlem. Visofrin se používá pouze k diagnostice těchto stavů.

Kontraindikace zahrnují:

  • porfyrinové onemocnění jater;
  • narušená produkce slz;
  • děti do 6 let;
  • tyreotoxikóza;
  • zvýšené ničení červených krvinek;
  • přechodný ischemický záchvat;
  • ischemická a hemoragická mrtvice;
  • aterosklerotické plaky;
  • intracerebrální a subarachnoidální krvácení;
  • cerebrovaskulární anomálie, trombóza mozkových žil a syndromy reverzibilního cerebrálního vazospasmu;
  • onemocnění kardiovaskulárního systému.

Lék by měl být užíván s opatrností u starších lidí, pacientů s diabetem závislým na inzulínu / nezávislým na inzulínu.

Předávkovat

Jsou známy případy předávkování. Vyznačuje se podrážděností, ztrátou orientace v prostoru, hyperhidrózou, zvýšeným pulsem a srdeční frekvencí, slabým dýcháním.

Léčba předávkování se provádí pomocí alfa-blokátorů, které se injikují intramuskulárně.

Analogy

Visofrin můžete nahradit následujícími způsoby:

  • Nazol Kids;
  • Babifrin;
  • Nazol Baby;
  • Irifrin;
  • Mezaton;
  • Cycloptic;
  • Stelfrin.

Recenze lékařů

Marina Arturovna, farmaceutka: Lék je účinný při diagnostice nemocí, ale může způsobit krátkodobé pálení a zarudnutí. Levnější než předložené analogy.

Alexey Matveevich, oftalmolog: Cena léčiva odpovídá kvalitě. U dětí ve věku 6-12 let doporučuji jemnější léky, které nezpůsobují tolik vedlejších účinků.

Recenze spotřebitelů

Yaroslava: Byli pohřbeni pro diagnózu glaukomu s uzavřeným úhlem. Způsobilo to silné pálení, zavřel jsem oči a doktor samozřejmě nemohl oko prozkoumat.

Edik: Předepsáno pro léčbu syndromu suchého oka. Zarudnutí zmizelo druhý den, ale při každém použití droga způsobila v oku pocit cizího tělesa.

Užitečné video

Datum vypršení platnosti a skladování

Pokud je léčivý přípravek skladován ve správně vytvořených podmínkách, aplikujte jej do data exspirace uvedeného na obalu. Je to 24 měsíců.

Po prvním otevření nádoby by měl být lék používán měsíc. Další použití je kontraindikováno, léčba ztrácí svůj terapeutický účinek.

Nepoužívejte léky v případě srážení nebo nepříjemného zápachu.

Visofrin

Visofrin je roztok očních kapek s výrazným adrenomimetickým účinkem. Používá se v oftalmologii k dilataci zornice, ke zlepšení odtoku nitrooční tekutiny a k zúžení cév spojivky. Může být předepsán pro diagnostickou dilataci zornice během řady studií a při léčbě akomodačního křeče. Účinný jako prostředek ke zmírnění zarudnutí očí a podráždění jejich membrán.

Složení a forma uvolnění

Visofrin - roztok 2,5% očních kapek, sterilní, bezbarvý transparentní, obsahuje:

  • Hlavní složka: fenylefrin hydrochlorid - 25 mg.
  • Pomocné složky: benzalkoniumchlorid, citrát sodný, hydroxid sodný, dihydrát edetanu disodného, ​​disiřičitan sodný, kyselina citronová, voda.

Obal. Láhev s kapátkem bílý plast 5ml v lepenkové krabici s pokyny.

Farmakologické vlastnosti

Adrenergní agonista fenylefrin v roztoku Vizofrinu má stimulační účinek hlavně na α-adrenergní receptory.

Jeho lokální aplikace v oftalmologii způsobuje rychlou expanzi zornice se zlepšením odtoku nitrooční tekutiny a zúžením cév spojivky.

Vazokonstrikční účinek Visofrinu je podobný účinku norepinefrinu (norepinefrinu). Ale jeho vazopresorový účinek je slabší a odolnější..

Mydriáza se objeví během 10-60 minut. po jediné instalaci řešení, která vydrží až 2 hodiny. Není doprovázeno cykloplegií.

S předběžnou instalací lokálních anestetik trvá mydriáza déle.

Indikace pro použití

  • Dilatace zornice pro diagnostické studie (oftalmoskopie atd.) S nezbytnou kontrolou středního segmentu oka.
  • Prevence zadních synechií, snížení exsudace z duhovky s iridocyklitidou.
  • Vyzkoušejte provokaci u pacientů s úzkým úhlem přední komory s podezřením na glaukom s uzavřeným úhlem.
  • Křeč ubytování.
  • Diferenciální diagnostika injekcí do oční bulvy.
  • Snižuje zarudnutí a podráždění očí.

Způsob podání a dávkování

Pro oftalmoskopii se roztok Visofrin instiluje jednou. Současně se maximální mydriáza vyvíjí během 15-30 minut a zůstává až tři hodiny. Pokud je nutné zachovat delší dilataci zornice, o hodinu později se lék znovu vpraví..

U iridocyklitidy je roztok předepsán 1 kapkou do bolavého oka spojitě až 3krát denně.

Jako testovací provokace pro podezření na glaukom s uzavřeným úhlem se lék podává jednou a pokud je rozdíl v hodnotách nitroočního tlaku před a po instilaci léku 3-5 mm. rt. Čl., Test je považován za pozitivní.

Jako léčba akomodačního křeče se roztok Visofrinu aplikuje 1 kapka do obou očí denně před spaním v noci po dobu jednoho měsíce.

K diagnostice typů injekcí oční bulvy se lék vstřikuje jednou do postiženého oka.

Kontraindikace

  • Individuální intoleranční reakce.
  • Glaukom s úzkým úhlem a uzavřeným úhlem.
  • Těžká cerebrovaskulární onemocnění a patologie srdce a cév.
  • Porušení produkce slz.
  • Děti do 6 let.
  • Hypertyreóza.
  • Jaterní porfyrie.
  • Hemolytická anémie.

Roztok přípravku Vizofrin by měl být předepisován s opatrností u starších pacientů s diabetes mellitus, u pacientů užívajících inhibitory MAO (a do 3 týdnů po jejich užívání).

Lék navíc vyžaduje pečlivé použití při srpkovité anémii, používání kontaktních čoček, po chirurgických zákrocích i během těhotenství. Kojící ženy by během léčby roztokem Visoforinu měly kojení ukončit.

Vedlejší efekty

  • Periorbitální edém, konjunktivitida, pálení bezprostředně po instilaci, rozmazané vidění, podráždění a diskomfort v oku, slzení, zvýšený IOP.
  • Vznik reaktivní miózy následující den po užití drogy.
  • Oslabení stupně mydriázy při častém užívání (u starších pacientů).
  • Suspenze pigmentových částic ve vlhkosti přední komory.
  • Kontaktní dermatitida.
  • Palpitace, tachykardie, arytmie (někdy komorová), vysoký krevní tlak, reflexní bradykardie, plicní embolie, ucpání koronárních tepen.

Předávkovat

Předávkování přípravkem Vizofrin je charakterizováno úzkostí, nervozitou, závratěmi, pocením, zvracením, palpitacemi, slabým dýcháním.

Jako léčba systémového působení fenylefrinu se používá intramuskulární podání α-blokátorů (fentolaminu).

Lékové interakce

Mydriatický účinek fenylefrinu při současném užívání s atropinem, tricyklickými antidepresivy, reserpinem, propranololem, guanethidinem, m-anticholinergiky a methyldopou je zvýšen.

Užívání inhibitorů fenylefrinu a monoaminooxidázy může vést k nekontrolovanému zvýšení krevního tlaku.

Fenylefrin je schopen potencovat inhibici srdeční aktivity během inhalační anestézie a současného užívání s jinými adrenomimetiky nebo sympatomimetiky.

speciální instrukce

U pacientů s úrazy, stejně jako s chorobami očí a jejich přídavky může překročení doporučené dávky roztoku Visofrinu způsobit zvýšení absorpce fenylefrinu a výskyt systémových nežádoucích účinků.

Užívání drogy způsobuje změnu šířky zornice a akomodace, což vede ke snížení zrakové ostrosti. V tomto ohledu byste po dobu léčby roztokem Vizofrinu měli odmítnout řídit vozidla a pracovat s pohyblivými mechanismy..

Uchovávejte roztok Visofrinu při pokojové teplotě na tmavém místě. Nedávejte dětem.

Doba použitelnosti roztoku v neotevřeném originálním obalu je 2 roky. Doba použitelnosti roztoku po otevření je 1 měsíc.

Cena léku Vizofrin

Vizofrinovy ​​analogy

Midriacil

Tropikamid

Irifrin

Atropin

Kontaktováním „Moskevské oční kliniky“ můžete podstoupit vyšetření pomocí nejmodernějšího diagnostického zařízení a na základě jeho výsledků můžete obdržet individuální doporučení od předních odborníků na léčbu identifikovaných patologií.

Klinika funguje sedm dní v týdnu, sedm dní v týdnu, od 9:00 do 21:00. Můžete si domluvit schůzku a zeptat se odborníků na všechny své dotazy na telefonních číslech 8 (800) 777-38-81 a 8 (499) 322-36-36 nebo online, pomocí příslušného formuláře na webových stránkách.

Vyplňte formulář a získejte slevu 15% na diagnostiku!

Oční kapky Visofrin 2,5% 5 ml v Moskvě

Kupte oční kapky Visofrin 2,5% 5ml v online lékárně Sotsialochka v Moskvě za výhodnou cenu Pokyn Visofrin oční kapky 2,5% 5ml. Zobrazit možnosti dopravy a platby.

Vzhled zboží se může lišit od obrázků v reklamních materiálech, včetně těchto stránek.

Výrobce:
Poraďte se s lékárnou

  • Popis
  • Dostupnost v lékárnách
  • Certifikáty

Vizofrin Ch. kapky 2,5% 5ml - návod k použití:

Moskevské lékárny

Lék VIZOFRIN [kapky]

Návod k použití

Kategorie

Klinická a farmakologická skupina

Lék pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění

Uvolňovací forma, složení a balení

◊ Prášek pro přípravu perorálního roztoku (oranžového) od světle oranžového po oranžový s bílými a oranžovými skvrnami.

1 sáček (5 g)
paracetamol750 mg
kyselina askorbová (vit. C)200 mg
kofein30 mg
feniramin maleát20 mg
fenylefrin hydrochlorid10 mg

Pomocné látky: kyselina citronová - 200 mg, sacharinát sodný - 40 mg, citronan sodný - 500 mg, sacharóza - 3062,5 mg, oranžové barvivo (E110) - 7,5 mg, pomerančová příchuť - 150 mg.

5 g - sáček (5) - kartonová balení.
5 g - sáček (10) - kartonová balení.
5 g - sáček (25) - kartonová balení.

◊ Prášek pro přípravu perorálního roztoku (citronu) od světle žluté po žlutou s bílou a žlutou barvou.

1 sáček (5 g)
paracetamol750 mg
kyselina askorbová (vit. C)200 mg
kofein30 mg
feniramin maleát20 mg
fenylefrin hydrochlorid10 mg

Pomocné látky: kyselina citronová - 200 mg, sacharinát sodný - 40 mg, citrát sodný - 500 mg, sacharóza - 3136 mg, chinolinové žluté barvivo (E104) - 1 mg, citronová příchuť - 83 mg.

5 g - sáček (5) - kartonová balení.
5 g - sáček (10) - kartonová balení.
5 g - sáček (25) - kartonová balení.

◊ Prášek pro přípravu perorálního roztoku (černý rybíz) od růžové po růžovo-červenou s bílými a červenými skvrnami.

1 sáček (5 g)
paracetamol750 mg
kyselina askorbová (vit. C)200 mg
kofein30 mg
feniramin maleát20 mg
fenylefrin hydrochlorid10 mg

Pomocné látky: kyselina citronová - 200 mg, sacharinát sodný - 40 mg, citronan sodný - 500 mg, sacharóza - 2915 mg, barvivo azorubin (E122) - 4 mg, ovocná příchuť (tutti-frutti) - 166,7 mg, malinová příchuť - 66,7 mg, příchuť černého rybízu - 66,7 mg.

5 g - sáček (5) - kartonová balení.
5 g - sáček (10) - kartonová balení.
5 g - sáček (25) - kartonová balení.

farmaceutický účinek

Kombinovaný lék má antipyretické, analgetické, alfa-adrenostimulační, vazokonstrikční a antihistaminové účinky, eliminuje příznaky „nachlazení“.

Paracetamol je narkotické analgetikum; blokuje cyklooxygenázu, hlavně v centrálním nervovém systému, ovlivňující centra bolesti a termoregulace; má analgetický a antipyretický účinek.

Fenylefrin je alfa-adrenergní agonista se středním vazokonstrikčním účinkem. Snižuje edém a hyperemii sliznic horních cest dýchacích a vedlejších nosních dutin.

Feniramin - H blokátor1-histaminové receptory. Má antialergický účinek: eliminuje svědění očí, nosu a krku, otoky a hyperemii sliznic nosní dutiny, nosohltanu a vedlejších nosních dutin, snižuje exsudativní projevy.

Kofein má stimulační účinek na centrální nervový systém, zvyšuje účinek analgetik, eliminuje ospalost a únavu, zvyšuje fyzickou a duševní výkonnost, snižuje únavu a ospalost.

Kyselina askorbová (vitamin C) se podílí na regulaci redoxních procesů, metabolismu sacharidů, srážení krve, regeneraci tkání, při syntéze steroidních hormonů; snižuje vaskulární propustnost a zvyšuje odolnost těla proti účinkům různých nepříznivých faktorů prostředí.

Farmakokinetika

Údaje o farmakokinetice přípravku Rinzasip® s vitaminem C nejsou poskytnuty.

Dávkování

Dospělí a děti starší 15 let mají předepsaný 1 sáček 3-4krát denně s intervaly mezi dávkami 4–6 hodin. Maximální denní dávka jsou 4 sáčky. Průběh léčby bez konzultace s lékařem ne déle než 5 dní.

Před použitím musí být obsah 1 sáčku nalit do sklenice, naplněn horkou vodou, míchán až do úplného rozpuštění a vypit (na přání lze přidat cukr nebo med).

Předávkovat

Příznaky (hlavně kvůli paracetamolu): bledost kůže, anorexie, nevolnost, zvracení; hepatonekróza; zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšený protrombinový čas.

Léčba: výplach žaludku, jmenování aktivního uhlí, zavedení methioninu (do 8-9 hodin po předávkování) a N-acetylcysteinu (do 8-9 hodin po předávkování), symptomatická léčba.

Lékové interakce

Zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativ, etanolu.

Antidepresiva, antiparkinsonika, antipsychotika, deriváty fenothiazinu - zvyšují riziko zadržování moči, sucho v ústech, zácpa.

Glukokortikosteroidy zvyšují riziko glaukomu.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurických léků.

Feniramin současně s inhibitory MAO může furazolidon vést k hypertenzní krizi, agitaci, hyperpyrexii.

Tricyklická antidepresiva zvyšují adrenomimetický účinek fenylefrinu, současné podávání halothanu zvyšuje riziko ventrikulární arytmie.

Při současném podávání léku s barbituráty, fenytoinem, karbamazepinem, rifampicinem a dalšími induktory jaterních mikrozomálních enzymů se zvyšuje riziko rozvoje hepatotoxického účinku paracetamolu..

Těhotenství a kojení

Lék je kontraindikován pro použití během těhotenství a kojení..

Vedlejší efekty

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém.

Z nervového systému: závratě, poruchy spánku, zvýšená excitabilita.

Z kardiovaskulárního systému: zvýšený krevní tlak, tachykardie.

Ze zažívacího systému: nevolnost, zvracení, bolest v epigastrické oblasti, suchost ústní sliznice, hepatotoxický účinek.

Ze smyslů: mydriáza, paréza akomodace, zvýšený nitrooční tlak.

Ze strany hematopoetických orgánů: anémie, trombocytopenie, agranulocytóza, hemolytická anémie, aplastická anémie, methemoglobinémie, pancytopenie.

Z močového systému: retence moči, nefrotoxicita (papilární nekróza).

Ostatní: bronchospazmus.

Podmínky a období skladování

Lék by měl být skladován na suchém místě mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 ° C. Doba použitelnosti - 3 roky.

Indikace

- symptomatická léčba nachlazení, chřipky, akutních respiračních virových infekcí (febrilní syndrom, bolestivý syndrom, rinorea).

Kontraindikace

- současné podávání jiných léčivých přípravků obsahujících látky, z nichž je droga vyrobena;

- Současný příjem tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO, beta-blokátorů;

- věk dětí (do 15 let);

- nedostatek sacharázy / izomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy;

- přecitlivělost na paracetamol a další složky, které tvoří lék.

S opatrností: těžká ateroskleróza koronárních tepen, arteriální hypertenze, tyreotoxikóza, feochromocytom, diabetes mellitus, bronchiální astma, chronická obstrukční plicní nemoc, nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, onemocnění krve, vrozená hyperbilirubinemie (syndrom Gillonberta a Dubina) a / nebo selhání ledvin, glaukom s uzavřeným úhlem, hyperplazie prostaty.

speciální instrukce

Pacient by měl být upozorněn, že při absenci terapeutického účinku (hypertermie po dobu delší než 3 dny a bolestivý syndrom po dobu delší než 5 dnů) byste měli vyhledat lékaře.

Léčivo obsahuje sacharózu, což musí brát v úvahu jak pacienti s diabetes mellitus, tak pacienti s hypokalorickou dietou. 1 jednotlivá dávka léčiva obsahuje od 2915,0 mg do 3136,0 mg sacharózy, což odpovídá 0,24-0,26 XE.

Pacient by měl být informován, že pokud se léčivý přípravek stane nepoužitelným nebo pokud uplynula doba použitelnosti, neměl by být vhazován do odpadních vod nebo ven. Vložte lék do sáčku a vložte jej do koše. Tato opatření pomohou chránit životní prostředí.

Vliv na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy

Během období užívání drogy se musíte zdržet řízení vozidel a jiných potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

S poruchou funkce ledvin

Lék by měl být používán s opatrností v případě selhání ledvin.

Pro porušení funkce jater

Lék by měl být používán s opatrností při selhání jater.

Použití v dětství

Kontraindikováno u dětí mladších 15 let

Podmínky výdeje z lékáren

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Vizofrin (Vizofrin)

Léčivá látka

Farmakologické skupiny

  • Alfa adrenomimetika
  • Oční látky
  • Léky a látky
    • Rejstřík drog a látek
    • Index aktivních složek
    • Výrobci
    • Farmakologické skupiny
      • Klasifikace farmakologických skupin
      • Index farmakologických skupin
    • ATX klasifikace
    • Klasifikace lékových forem
    • Adresář nemocí
      • Mezinárodní klasifikace nemocí (ICD-10)
      • Index nemocí a stavů
    • Interakce léčiv (účinné látky)
    • Index farmakologického účinku
    • Kontrola pravosti balíků pomocí 3D
    • Vyhledejte osvědčení o registraci
  • Doplňky a další TAA
    • Doplňky stravy
      • Rejstřík doplňků stravy
      • Klasifikace doplňků stravy
    • Ostatní TAA
      • Indexujte jiné TAA
      • Klasifikace dalších TAA
  • Ceny
    • Ceny VED
    • Ceny léků a dalších TAA v Moskvě
    • Ceny léků a dalších TAA v Petrohradě
    • Ceny léčivých přípravků a dalších TAA v regionech
  • novinky a události
    • zprávy
    • Události
    • Tiskové zprávy farmaceutických společností
    • Archiv událostí
  • Produkty a služby
    • Ceny VED
    • 3D balení
    • Harmonizace
    • Odmítnutí
    • Interakce
    • Pharmequivalence
    • Elektronické verze příruček pro lékaře
    • Mobilní aplikace
    • Vyhledejte lékařské instituce v Ruské federaci
  • Knihovna
    • Knihy
    • Články
    • Normativní akty
  • O společnosti
  • Lékárnička
  • Internetový obchod

Všechna práva vyhrazena. Komerční použití materiálů není povoleno. Informace určené pro zdravotnické pracovníky.

Vizofrin (oční kapky 2,5% 5ml lahvička s kapátkem) Pharmfirma LEKKO CJSC - Rusko v městských lékárnách

Visofrin

Obchodní název léku: Visofrin.
Mezinárodní nechráněný název: fenylefrin.
Dávková forma: oční kapky.

Složení pro 1 ml:
Aktivní složka: fenylefrin hydrochlorid - 25 mg.
Pomocné látky: benzalkoniumchlorid - 0,1 mg,
dihydrát edetanu disodného - 1,0 mg, hydroxid sodný - 0,24 mg,
disiřičitan sodný - 3,0 mg, kyselina citrónová - 1,0 mg,
dihydrát citrátu sodného - 5,0 mg, voda na injekci - do 1 ml.

Popis: čirý, bezbarvý nebo slabě zabarvený roztok.

Farmakoterapeutická skupina: a-adrenomimetikum.

ATX kód: S 01 FB 01.

Farmakologické vlastnosti:

Farmakodynamika
Fenylefrin - a -adrenomimetikum, má výrazný neselektivní a -adrenomimetický účinek. Při použití v terapeutických dávkách nemá výrazný stimulační účinek na centrální nervový systém.
Při lokální aplikaci v oftalmologii způsobuje dilataci zornice, zlepšuje odtok nitrooční tekutiny a zužuje cévy spojivky.
Má malý účinek na? -adrenergní receptory, včetně srdce (nemá pozitivní chrono- a inotropní účinek). Lék má vazokonstrikční účinek podobný účinku norepinefrinu (noradrenalinu). Vazopresorový účinek fenylefrinu je slabší než účinek norepinefrinu, ale je delší. Způsobuje vazokonstrikci 30-90 sekund po instilaci, trvání 2-6 hodin.
Po instilaci způsobuje fenylefrin kontrakci svalu, který dilatuje zornici, a tím způsobí, že se zornice rozšíří. Mydriáza se vyskytuje během 10-60 minut po jedné instilaci. Mydriáza přetrvává po dobu 2 hodin. Fenylefrinová mydriáza není spojena s cykloplegií.

Farmakokinetika
Fenylefrin snadno proniká do očních tkání, maximální plazmatické koncentrace je dosaženo 10–20 minut po instilaci do oka. Preinstilace lokálních anestetik může zvýšit systémovou absorpci fenylefrinu a prodloužit mydriázu.
Fenylefrin se vylučuje močí nezměněný (%) nebo jako neaktivní metabolity.

Indikace pro použití:
Iridocyklitida (k prevenci zadních synechií a snížení exsudace z duhovky).
K diagnostické dilataci zornice během oftalmoskopie a dalších diagnostických postupů nezbytných ke sledování stavu zadního segmentu oka.
Provedení provokativního testu u pacientů s úzkým profilem úhlu přední komory a podezřením na glaukom s uzavřeným úhlem.
Diferenciální diagnostika povrchové a hluboké injekce oční bulvy.
Syndrom "červených očí" (ke snížení zarudnutí a podráždění očních membrán).
Křeč ubytování.

Kontraindikace pro použití:
Přecitlivělost na složky léčiva.
Glaukom s úzkým nebo uzavřeným úhlem.
Starší věk.
Těžké kardiovaskulární nebo cerebrovaskulární onemocnění.
Porušení produkce slz.
Předčasnost; děti do 6 let (s křečemi při ubytování).
Hypertyreóza.
Jaterní porfyrie.
Vrozený nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.

Bezpečnostní opatření pro použití:
Diabetes mellitus (riziko zvýšeného krevního tlaku spojené se sníženou autonomní regulací).
Starší věk bez současného závažného kardiovaskulárního nebo cerebrovaskulárního onemocnění (zvýšené riziko reaktivní miózy).
Současné užívání s inhibitory monoaminooxidázy (včetně do 21 dnů po ukončení jejich užívání).
Srpkovitá anémie, nošení kontaktních čoček, po operaci (snížené hojení v důsledku hypoxie spojivek).

Aplikace během těhotenství a kojení:
Účinek fenylefrinu u těhotných a kojících žen není dobře znám, proto může být lék používán u těchto kategorií pacientů pouze tehdy, pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod nebo dítě. Není známo, zda se léčivo vylučuje do mateřského mléka. Pokud se kojení podává během laktace, doporučuje se po dobu léčby přerušit kojení.

Způsob podání a dávkování:
U iridocyklitidy se lék používá k prevenci vývoje a prasknutí již vytvořených zadních synechií; ke snížení vylučování do přední komory oka. Za tímto účelem se 1 kapka léčiva vpravuje do spojivkového vaku nemocného oka (očí) 2-3krát denně.
Při provádění oftalmoskopie se používá jediná instilace léku. K vytvoření mydriázy zpravidla stačí nainstalovat 1 kapku drogy do spojivkového vaku. Maximální mydriázy je dosaženo za 15-30 minut a trvá 1-3 hodiny.
Pokud je nutné udržovat mydriázu po dlouhou dobu, po 1 hodině je možná opakovaná instilace léku.

Pro diagnostické postupy se používá jediná instilace léku:

· Jako provokativní test u pacientů s úzkým profilem úhlu přední komory a podezřením na glaukom s uzavřeným úhlem. Pokud je rozdíl mezi hodnotami nitroočního tlaku před instilací léčiva a po dilataci zornice od 3 do 5 mm Hg. Art., Pak je provokativní test považován za pozitivní;

Pro diferenciální diagnostiku typu injekce do oční bulvy: pokud 5 minut po instilaci léku dojde ke zúžení cév oční bulvy, pak je injekce klasifikována jako povrchní, zatímco přetrvává zarudnutí oka, je nutné pečlivě vyšetřit pacienta na přítomnost iridocyklitidy nebo skleritidy, protože to naznačuje expanzi hlouběji plavidla.
Pro zmírnění křečí v ubytování u dětí od 6 let a dospělých se droga nakvapká do každého oka po 1 kapce každý den po dobu 4 týdnů.

Vedlejší efekty:
Na straně orgánu vidění
Konjunktivitida, periorbitální edém.
V některých případech zaznamenají pacienti na začátku používání pocit pálení, rozmazané vidění, podráždění, nepříjemné pocity v oku, zvýšené slzení, zvýšený nitrooční tlak.
Fenylefrin může způsobit reaktivní miózu následující den po aplikaci.
Opakované instilace léku během krátké doby mohou vést k méně výrazné mydriáze, než bylo dříve pozorováno. Tento účinek je častější u starších pacientů..
V důsledku výrazné kontrakce svalu, který dilatuje zornici, se 30-40 minut po instilaci pod vlivem fenylefrinu ve vlhkosti přední komory oka nacházejí částice pigmentu z pigmentové vrstvy duhovky. Suspenze ve vlhkosti komory musí být diferencována s projevy přední uveitidy nebo s vniknutím krevních buněk do vlhkosti přední komory.
Systémové reakce
Na kůži a jejích přídavcích: kontaktní dermatitida.
Z kardiovaskulárního systému: palpitace, tachykardie, arytmie, zvýšený krevní tlak, ventrikulární arytmie, reflexní bradykardie, okluze koronárních tepen, plicní embolie.

Předávkovat:
Příznaky: neklid, nervozita, závratě, pocení, zvracení, bušení srdce, slabé nebo mělké dýchání.
Léčba: v případě systémového účinku fenylefrinu lze nežádoucí účinky zastavit podáním a-blokátorů, například 5–10 mg fentolaminu intravenózně. V případě potřeby injekci opakujte.

V interakcích s jinými léky:
Mydriatický účinek fenylefrinu je zvýšen při použití v kombinaci s topickým atropinem. V důsledku zvýšeného účinku vazopresoru se může vyvinout tachykardie.
Užívání fenylefrinu s inhibitory monoaminooxidázy, jakož i do 21 dnů po ukončení jejich užívání, by mělo být prováděno s opatrností, protože v tomto případě existuje možnost nekontrolovaného zvýšení krevního tlaku.
Vazopresorový účinek a-adrenergních agonistů lze také zesílit, pokud se používají současně s tricyklickými antidepresivy, propranololem, reserpinem, guanethidinem, methyldopou a m-anticholinergiky..
Fenylefrin může potencovat inhibici kardiovaskulární aktivity při inhalační anestézii.
Současné užívání s jinými adrenergními agonisty a sympatomimetiky může zvýšit účinek fenylefrinu na kardiovaskulární systém..

Speciální instrukce:
Překročení doporučené dávky 2,5% roztoku u pacientů s úrazy, onemocněním oka nebo jeho přídavky, v pooperačním období nebo se sníženou tvorbou slz (anestézie) může vést ke zvýšení absorpce fenylefrinu a rozvoji systémových nežádoucích účinků.
Vliv na schopnost ovládat mechanismy a vozidla: po použití drogy v důsledku změn v ubytování a šířce zornice je možné snížení zrakové ostrosti, proto se nedoporučuje řídit vozidla a věnovat se potenciálně nebezpečným činnostem, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí, dokud se neobnoví.

Formulář vydání:
Oční kapky 2,5%.
5 ml polymeru s kapátkem na lahvičku se šroubovacím hrdlem, šroubovacím uzávěrem, zátkou kapátka a kontrolním kroužkem prvního otvoru.
1 polymerová lahvička s kapátkem s návodem k použití v krabičce.

Podmínky skladování:
Skladujte na tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C..
Udržujte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost:
2 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Po otevření lahve je doba použitelnosti 1 měsíc.

Podmínky výdeje z lékáren:
Na předpis.

Údaje o výrobci: CJSC Pharmaceutical Firm LEKKO, Rusko, 601125, Vladimirská oblast, Volginsky. Telefon / fax: 8 (49243) 71 5 52.

Požadavky spotřebitelů je třeba zaslat na adresu: ZAO Pharmaceutical Firm LEKKO, Rusko, 601125, oblast Vladimir, Volginsky. Telefon / fax: 8 (49243) 71 5 52.

Visofrin

Indikace pro použití

-Iridocyklitida (k prevenci zadních synechií a snížení exsudace z duhovky).

-K diagnostické dilataci zornice během oftalmoskopie a dalších diagnostických postupů nezbytných ke sledování stavu zadního segmentu oka.

-Provedení provokativního testu u pacientů s úzkým profilem úhlu přední komory a podezřením na glaukom s uzavřeným úhlem.

-Diferenciální diagnostika povrchové a hluboké injekce oční bulvy.

-Syndrom červených očí (ke snížení zarudnutí a podráždění výstelky oka).

Možné analogy (náhražky)

Aktivní složka, skupina

Dávková forma

Kontraindikace

-Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

-Glaukom s úzkým nebo uzavřeným úhlem.

-Těžké kardiovaskulární nebo cerebrovaskulární onemocnění.

-Předčasnost; děti do 6 let (s křečemi při ubytování).

-Vrozený nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.

Musí být předepsán s opatrností u následujících onemocnění a stavů:

-Diabetes mellitus (riziko zvýšeného krevního tlaku spojené se sníženou autonomní regulací).

-Starší věk bez současného závažného kardiovaskulárního nebo cerebrovaskulárního onemocnění (zvýšené riziko reaktivní miózy).

-Současné užívání s inhibitory monoaminooxidázy (včetně do 21 dnů po ukončení jejich užívání).

-Srpkovitá anémie, nošení kontaktních čoček, po operaci (snížené hojení v důsledku hypoxie spojivek).

-Těhotenství a kojení (během užívání drogy se doporučuje přestat kojit).

Jak používat: dávkování a průběh léčby

U iridocyklitidy se používá k prevenci vývoje a prasknutí již vytvořených zadních synechií; ke snížení vylučování do přední komory oka. Za tímto účelem se 1 kapka léku vpravuje do spojivkového vaku nemocného oka (očí) 2-3krát denně.

Při provádění oftalmoskopie se používá jediná instilace léku. K vytvoření mydriázy je zpravidla dostatečná instilace 1 kapky léčiva do spojivkového vaku. Maximální mydriázy je dosaženo po 15-30 minutách a trvá 1-3 hodiny.Je-li nutné udržovat mydriázu po dlouhou dobu, po 1 hodině je možná opakovaná instilace léku.

Pro diagnostické postupy se používá jediná instilace léku:

-jako provokativní test u pacientů s úzkým profilem úhlu přední komory a podezřením na glaukom s uzavřeným úhlem. Pokud je rozdíl mezi hodnotami nitroočního tlaku před instilací a po dilataci zornice 3 až 5 mm Hg. Art., Pak je provokativní test považován za pozitivní;

-pro diferenciální diagnostiku typu injekce do oční bulvy: pokud je 5 minut po instilaci léku zaznamenáno zúžení cév oční bulvy, pak je injekce klasifikována jako povrchní, zatímco zarudnutí oka zůstává, pacient musí být pečlivě vyšetřen na přítomnost iridocyklitidy nebo skleritidy, protože to naznačuje expanzi hlubších cév.

Pro zmírnění křečí v ubytování u dětí od 6 let a dospělých se droga nakvapká do každého oka po 1 kapce každý den po dobu 4 týdnů.

farmaceutický účinek

Fenylefrin je α-adrenergní agonista, má výrazný neselektivní α-adrenomimetický účinek. Při použití v terapeutických dávkách nemá výrazný stimulační účinek na centrální nervový systém.

Při lokální aplikaci v oftalmologii způsobuje dilataci zornice, zlepšuje odtok nitrooční tekutiny a zužuje cévy spojivky.

Má slabý účinek na β-adrenergní receptory, včetně srdce (nemá pozitivní chrono- a inotropní účinek). Má vazokonstrikční účinek podobný účinku noradrenalinu (noradrenalinu). Vazopresorový účinek fenylefrinu je slabší než účinek norepinefrinu, ale je delší. Způsobuje vazokonstrikci 30-90 sekund po instilaci, trvání 2-6 hodin.

Po instilaci způsobí lék kontrakci svalu, který rozšíří zornici, a tím způsobí rozšíření zornice. Mydriáza se objevuje během 10-60 minut po jedné instilaci a přetrvává po dobu 2 hodin; není doprovázena cykloplegií.

Vedlejší efekty

Ze strany orgánu vidění: Konjunktivitida, periorbitální edém. V některých případech zaznamenají pacienti na začátku používání pocit pálení, rozmazané vidění, podráždění, nepříjemné pocity v oku, zvýšené slzení, zvýšený nitrooční tlak.

Fenylefrin může způsobit reaktivní miózu následující den po aplikaci.

Opakované instilace po krátkou dobu mohou vést k méně výrazné mydriáze, než bylo dříve pozorováno. Tento účinek je častější u starších pacientů..

V důsledku výrazné kontrakce svalu, který rozšiřuje zornici, se 30-45 minut po instilaci pod vlivem fenylefrinu ve vlhkosti přední komory oka nacházejí částice pigmentu z pigmentové vrstvy duhovky. Suspenze ve vlhkosti komory musí být diferencována s projevy přední uveitidy nebo s vniknutím krevních buněk do vlhkosti přední komory.

Na straně kůže a jejích přídavcích: kontaktní dermatitida.

Z kardiovaskulárního systému: palpitace, tachykardie, arytmie, zvýšený krevní tlak, ventrikulární arytmie, reflexní bradykardie, okluze koronárních tepen, plicní embolie.

V případě předávkování se může objevit úzkost, nervozita, závratě, pocení, zvracení, palpitace, slabé nebo mělké dýchání. Nežádoucí účinky můžete zastavit zavedením α-blokátorů, například 5–10 mg fentolaminu intravenózně. V případě potřeby injekci opakujte.

speciální instrukce

Překročení doporučené dávky 2,5% roztoku u pacientů s úrazy, onemocněním oka nebo jeho přídavky, v pooperačním období nebo se sníženou tvorbou slz (anestézie) může vést ke zvýšení absorpce fenylefrinu a rozvoji systémových nežádoucích účinků.

Po aplikaci (kvůli změnám v ubytování a šířce zornice) je možné snížení zrakové ostrosti, proto se až do jejího obnovení nedoporučuje řídit vozidla a věnovat se potenciálně nebezpečným činnostem, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Aplikace během těhotenství a kojení

Nebyly provedeny žádné adekvátní a přísně kontrolované klinické studie bezpečnosti fenylefrinu během těhotenství a kojení..

Interakce

Mydriatický účinek fenylefrinu je zvýšen při použití v kombinaci s topickým atropinem. V důsledku zvýšeného účinku vazopresoru se může vyvinout tachykardie.

Užívání s inhibitory monoaminooxidázy, stejně jako do 21 dnů po ukončení jejich užívání, by mělo být prováděno s opatrností, protože v tomto případě existuje možnost nekontrolovaného zvýšení krevního tlaku.

Vazopresorový účinek α-adrenergních agonistů lze také zesílit, pokud se používají současně s tricyklickými antidepresivy, propranololem, reserpinem, guanethidinem, methyldopou a m-anticholinergiky..

Fenylefrin může potencovat inhibici kardiovaskulární aktivity při inhalační anestézii.

Současné užívání s jinými adrenergními agonisty a sympatomimetiky může zvýšit účinek fenylefrinu na kardiovaskulární systém..

Oční kapky Visofrin. 2,5% lahvička 5 ml balení lepenka.1 (LEKKO, Rusko)

Oční kapky Visofrin. 2,5% lahvička 5 ml balení lepenka.1 (LEKKO, Rusko)

Kapky Visofrin si můžete koupit v Moskvě v lékárnách uvedených v tabulce níže a na mapě. Ceny a dostupnost platí pro dnešek. Údaje o dostupnosti a ceně se aktualizují několikrát denně, ale mohou se vyskytnout určité nesrovnalosti. Doporučujeme využít rezervaci v lékárně prostřednictvím našeho webu (v tomto případě lékárna potvrdí dostupnost zboží a provede rezervaci), nebo si prosím zkontrolujte náklady a dostupnost zavoláním do lékárny.

  • Ceny
  • Společnosti

Ceny za Visofrin klesají v lékárnách

Nabídky společností Visofrin drops

Jak koupit kapky Visofrin v Moskvě?

Potřebujete kapky Visofrin? Objednejte si to hned tady! Na stránce PRICESvAPTEKAH.rf je k dispozici rezervace jakéhokoli léku v lékárnách: kapky Visofrin si můžete vyzvednout ve vybrané lékárně v Moskvě za cenu uvedenou na webových stránkách. Objednávka na vás bude čekat v lékárně, o které obdržíte oznámení ve formě SMS (nebo vás bude provozovatel lékárny kontaktovat telefonicky).

Visofrinové kapky v Moskvě lze zakoupit za cenu 0,00 rublů. Nalezeno 0 nabídek od partnerských lékáren.

Při objednávce prosím věnujte pozornost otevírací době lékárny. Po obdržení léků na předpis z lékárny může lékárna požádat o předpis! V případě potřeby můžete informace o získání léků objasnit v lékárně.

Oční kapky Vizofrin

Oční kapky Vizofrin se používají v oftalmologii v případě prevence zadních synechií a snížení exsudace, v diagnostice rozšířených zornic, v případě podráždění hyperemie očních membrán.

Oční kapky Visofrin se aktivně používají v oftalmologii

Nástroj se aktivně používá v oftalmologii, najdete ho v mnoha lékárnách na našem území.

Drogová akce

Aktivní složkou očních kapek Vizofrin je fenylefrin, má uklidňující účinek na podrážděné oční membrány. V některých případech se Vizofrin používá k chirurgickému zákroku, rozšiřuje zornice, snižuje nitrooční tlak a normalizuje odtok nitrooční tekutiny.

Zužuje krevní cévy, účinek léku trvá dvě hodiny a nastává 10-30 minut po instalaci. Kapky jsou vydávány v lékárně podle předpisu oftalmologa, dávkování je také předepsáno individuálně.

Kdo je přidělen

Oční kapky Vizofrin jsou předepsány v takových případech:

  1. snížit otok sliznice vizuálního aparátu;
  2. eonjunktivitida;
  3. s alergickým zánětem;
  4. při komplexní léčbě jinými léky;
  5. dilatovat žáka;
  6. s křečemi ubytování;
  7. se syndromem červených očí;
  8. s glaukomem s uzavřeným úhlem;
  9. pro diagnostickou dilataci zornice.

Návod k použití

Je důležité si uvědomit, že dávka přípravku Vizofrin je předepisována individuálně, v závislosti na onemocnění a účelu použití kapek se může dávka lišit.

V případě prevence ruptury zadních synechií a snížení nitroočního tlaku v přední oční komoře se doporučuje 1 kapka do každého spojivkového vaku, 2krát za 24 hodin.

Při chirurgickém zákroku, 1 kapka do každého oka, se maximální účinek dostaví za 15-20 minut.

S dilatací zornice, jednou kapkou před spaním, po dobu 2 týdnů.

Chcete-li odstranit ubytování u dětí ve věku od šesti let, doporučuje se pohřbít 1 kapku do každého oka po dobu jednoho měsíce.

V případě potřeby lze dávkování ve všech případech změnit, ale pouze s doporučením oftalmologa.

Složení a forma uvolnění

Visofrin obsahuje následující komponenty:

  1. Fenylefrin hydrochlorid.
  2. Benzalkoniumchlorid.
  3. Dihydrát edetanu disodného.
  4. Hydroxid sodný.
  5. Disiřičitan sodný.
  6. Kyselina citronová.
  7. Dihydrát citrátu sodného.
  8. Voda na injekci.

Kontraindikace

Existuje několik kontraindikací pro použití přípravku Vizofrin, konkrétně se nedoporučuje příjem:

  • se zvýšenou citlivostí na základní složky kapek;
  • s glaukomem s uzavřeným úhlem;
  • s glaukomem s úzkým úhlem;
  • staří lidé;
  • s kardiovaskulárními chorobami;
  • se zhoršenou produkcí slz;
  • děti do 6 let;
  • se selháním ledvin.

Vedlejší efekty

Projev vedlejších účinků je možný v následující formě:

  1. Zánět spojivek.
  2. Periorbitální edém.
  3. Hořící.
  4. Rozmazané vidění.
  5. Zvýšený nitrooční tlak.
  6. Pocit nepohodlí v očích.
  7. Rozšířené zornice.
  8. Zvýšené slzení.
  9. Vlhkost vzduchu.
  10. Arytmie.
  11. Žaludeční arytmie.
  12. Reflexní bradykardie.

Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, okamžitě kontaktujte oftalmologa, abyste je odstranili a vyměnili lék..

Zvláštní návod k použití

Kapky musí být skladovány při pokojové teplotě, mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti je 2 cíle, po otevření lahve 3 týdny, po uplynutí doby použitelnosti musí být lék zlikvidován.

Řízení motorového vozidla během období léčby je zakázáno, protože je narušena koordinace pohybů.

Před instalací si musíte umýt ruce a vyjmout kontaktní čočky.

Vydán lék na předpis.

Cena očních kapek v Rusku je od 100 rublů, v lékárnách na Ukrajině najdete Visofrin od 65 hřiven.

Analogy

Představuji vám řadu přípravků náhražek analogů pro Visofrin:

  1. Mezaton.
  2. Nazol Baby.
  3. Stelfrin.
  4. Nazol Kids.