Claritinové analogy

Tato stránka obsahuje seznam všech analogů claritinu podle složení a indikací k použití. Seznam levných analogů a můžete také porovnat ceny v lékárnách.

  • Nejlevnější analog Claritinu: Diazolin
  • Nejoblíbenější protějšek Claritin: Nixar
  • ATC klasifikace: loratadin
  • Aktivní složky / složení: loratadin

#názevCena v RuskuCena na Ukrajině
1Diazolin mebhydrolin
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
4. RUBUAH 2
2Loratadin Loratadin
Analogové složení a indikace
10 rub5 UAH
3Ketotifen Ketotifen
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
30 rublůUAH 3
4Lorahexal loratadin
Analogové složení a indikace
39 rbl--
PětClarisens Loratadin
Analogové složení a indikace
40 rbl--

Při výpočtu nákladů na levné analogy Claritinu byla zohledněna minimální cena, která byla uvedena v cenících poskytovaných lékárnami

#názevCena v RuskuCena na Ukrajině
1Nixar bilastin
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
243 rbl82 UAH
2Erius desloratadin
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
240 rbl113 UAH
3Loratadin Loratadin
Analogové složení a indikace
10 rub5 UAH
4Laura Analog ve složení a indikaci104 rbl169 UAH
PětBlogir-3 desloratadin
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
121 rbl--

Tento seznam analogů léků je založen na statistikách nejžádanějších léků.

Všechny analogy klaritinu

Kompoziční analogy a indikace pro použití

názevCena v RuskuCena na Ukrajině
Agistam Loratadin--9 UAH
Aleric Loratadin--12 UAH
Aleerpriv Loratadin----
Erolin loratadin--200 UAH
Claridol Loratadin94 rbl--
Clarisens Loratadin40 rbl--
Klarotadin Loratadin----
Lomilan Loratadin86 rbl--
Lorahexal loratadin39 rbl--
Lorano loratadin--26 UAH
Lorano oudt loratadin--UAH 29
Loratadin Loratadin10 rub5 UAH
Laura104 rbl169 UAH
Loratadin-Darnitsa Loratadin--9 UAH
Loratadin - zdraví Loratadin--8 UAH
Loratadin-Stoma loratadin--5 UAH
Loratadin-Teva Loratadin79 rbl--
Loratadine Zemědělská půda Loratadine----
Loratadine Stada Loratadine46 RUB--
Loratadin-Akrikhin Loratadin53 rbl--
Loratadin-Hemofarm Loratadin----

Výše uvedený seznam analogů léčiv, který označuje náhražky klaritinu, je nejvhodnější, protože mají stejné složení účinných látek a shodují se v indikacích pro použití.

Analogy podle indikace a způsobu aplikace

názevCena v RuskuCena na Ukrajině
Ciel Dimenhydrinat----
Aviamarin dimerhydrát69 rbl300 UAH
Peritol cyproheptadin4400 rbl46 UAH
Diazolin mebhydrolin4. RUBUAH 2
Diazolin pro děti mebhydrolin--14 UAH
Diazolin-Darnitsa mebhydrolin--4 UAH
Diazolin-ozon mebhydrolin----
Ketotifen Ketotifen30 rublůUAH 3
Ketotifen Sopharma ketotifen65 RUB19. UAH
Ketotifen VFZ ketotifen--32 UAH
Ketotifen-B ketotifen----
Ketotifen-LH--UAH 3
Semprex Acrivastin2120 rbl--
Kestin ebastin150 rbl300 UAH
Espa-Bastin Ebastin171 rbl--
Altiva fexofenadin--54 UAH
Rychlý fexofenadin----
Tigofast 180 fexofenadin----
Fexofast fexofenadin202 rbl73 UAH
Telfast fexofenadin1950 rbl850 UAH
Tigofast fexofenadin--57 UAH
Alergo----
Allegra Fexofenadine Hydrochloride370 rbl97 UAH
Fexadin Fexofenadin hydrochlorid227 rbl360 UAH
Alerix fexofenadin----
Alergostop desloratadin----
Alersis desloratadin--58 UAH
Desal desloratadin141 rbl--
Eden desloratadin--8 UAH
Ezlor Desloratadine151 rbl--
Eridez desloratadin--22 UAH
Erius desloratadin240 rbl113 UAH
Lordestine desloratadin83 rbl--
Trexil neo desloratadin--27 UAH
Fribris desloratadin--185 UAH
Ds-Lor----
Desloratadin Desloratadin101 rbl22 UAH
Lordes desloratadin--64 UAH
Eridez-Darnitsa desloratadin--UAH 28
Alergomax--25 UAH
Alergostop--19. UAH
Eslotin desloratadin--124 UAH
Blogir-3 desloratadin121 rbl--
Desloratadin-LF desloratadin----
Elisey desloratadin83 rbl--
Blogir desloratadin230 rbl--
Rupafin rupatadin371 rbl460 UAH
Nyx--499 UAH
Fenkarol hifenadin137 rbl34 UAH
Nixar bilastin243 rbl82 UAH
Gistaphene sequifenadine329 rbl113 UAH
Rinitální homeopatické potence různých látek546 rbl41 UAH

Různé složení se může shodovat v indikaci a způsobu aplikace

názevCena v RuskuCena na Ukrajině
Difenhydramin difenhydramin3 rblUAH 2
Diphenhydramin-Darnitsa difenhydramin--8 UAH
Tavegil Clemastine134 rbl24 UAH
Donormil doxylamin115 rbl34 UAH
Reslip doxylamin94 rbl--
Normoson doxylamin-sukcinát----
Valocordin-Doxylamin Doxylamin sukcinát187 rbl--
Feniden dimethinden maleát----
Suprastin chloropyramin101 rbl16 UAH
Suprostilin chloropyramin--6 UAH
Chloropyramin Chloropyramin52 rbl18 UAH
Chloropyramin hydrochlorid chloropyramin--6 UAH
Teraligen Alimemazin250 rbl680 UAH
Pipolfen promethazin640 rbl1 000 UAH
Torecan thietylperazin----
Alerza Cetirizin----
Allertek Cetirizin--36 UAH
Zestra pseudoefedrin, cetirizin----
Zyrtec cetirizin70 rbl199 UAH
Zodak cetirizin118 rbl15 UAH
Letizen cetirizin dihydrochlorid----
Parlazin Cetirizin41 rbl--
Rolinóza cetirizin--70 UAH
Cetirizin cetirizin36 rbl17 UAH
Cetirizin Hexal Cetirizin dihydrochlorid316 rbl24 UAH
Cetirizin Sandoz Cetirizin dihydrochlorid54 rbl260 UAH
Cetirizin-Teva Cetirizin65 RUB45 UAH
Cetirizin-astrapharm cetirizin--17 UAH
Cetirinax Cetirizin----
Cetrin cetirizin118 rbl33 UAH
Cetrinální cetirizin----
Zodak Express levocetirizin dihydrochlorid244 rbl--
Talert cetirizin dihydrochlorid----
Cetirizin-FT cetirizin dihydrochlorid----
Allerset cetirizin----
Cetirizin DS Cetirizin46 RUB--
Cetirizin-Akrikhin Cetirizin56 rbl--
Alerzin Levocetirizin dihydrochlorid--14 UAH
Aleron Levocetirizin dihydrochlorid--15 UAH
Aleron neo Levocetirizin dihydrochlorid--15 UAH
Glenzet levocetirizin124 rbl41 UAH
Zilola levocetirizin--44 UAH
Ksizal levocetirizin200 rbl87 UAH
Suprastinex Levocetirizin210 rbl482 UAH
L-Cet levocetirizin--20 UAH
Zodak aktivní levocetirizin--15 UAH
Cesera levocetirizin----
Tsetrilev levocetirizin--25 UAH
Alergolický levocetirizin dihydrochlorid--91 UAH
Alergol-levocetirizin-dihydrochlorid----
Allerway Levocetirizin150 rbl43 UAH
Alergický levocetirizin dihydrochlorid--30 UAH
Pá-levocetirizin120 rbl70 UAH
Levocetirizin-Teva Levocetirizin243 rbl--
Levocetirizin Levocetirizin122 rbl--

Jak najít levný analog nákladného léku ?

Chcete-li najít levný analog k léku, generikum nebo synonymum, doporučujeme nejprve věnovat pozornost složení, konkrétně stejným účinným látkám a indikacím pro použití. Identické aktivní složky léčiva naznačují, že léčivo je synonymem léčiva, jeho farmaceutického ekvivalentu nebo farmaceutické alternativy. Nezapomeňte však na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na rady lékařů, samoléčba může poškodit vaše zdraví, proto se před použitím jakéhokoli léku vždy poraďte se svým lékařem.

Cena claritinu

Na níže uvedených webových stránkách najdete ceny přípravku Claritin a informujte se o dostupnosti v nedaleké lékárně

Claritinová instrukce

NÁVOD
o užívání drogy
CLARITIN

Je metabolizován hepatocyty prostřednictvím enzymu CYP3A4 na desloratadin. V menší míře se na metabolismu látek podílí izoenzym CYP2D6. Vylučuje se žlučí a močí. Poločas loratadinu je 3 až 20 hodin (přibližně 8,4 hodiny). Poločas metabolitu desloratadinu je 8 až 92 hodin (v průměru 28 hodin).

Claritinovy ​​analogy

Claritin je lék v tabletách a sirupu na alergie vyráběný slavnou společností Bayer. Podle formy je schválen pro použití u dětí od 2 do 12 let. Cena léku je od 190 do 650 rublů.

Bohužel lék není k dispozici všem návštěvníkům lékáren a otázka analogů Claritinu je levnější. Při výběru věnujte pozornost složení, délce terapeutického účinku a frekvenci podávání, vedlejším účinkům, přečtěte si příbalovou informaci.

farmaceutický účinek

Výrobce: Bayer, Schering-Plough Labo, Belgie

Uvolňovací forma: tablety, sirup

Léčivá látka: loratadin

Synonyma: Loratadin, Claridol, Clarisens, Lomilan, Lorahexal, Klarotadin atd..

Hlavní složka eliminuje alergickou reakci a příznaky - kýchání, svědění, slzení, snižuje vyrážky. Claritin díky svému selektivnímu účinku neovlivňuje srdce, cévy, nervový systém, zejména výsledky EKG a analýz.

Výhoda léčby - žádná ospalost při použití v doporučených dávkách.

Statistika! Podle studií byla při užívání Claritinu ospalost pozorována pouze u 1,2% pacientů. Zřídka hlášené bolesti hlavy, nespavost a zvýšená chuť k jídlu.

Indikace pro použití claritinu

Lék je vydáván bez lékařského předpisu a používá se jako antialergikum samostatně nebo v kombinaci s jinými léky k léčbě:

  1. chronická kopřivka;
  2. senná rýma;
  3. celoroční alergická rýma;
  4. alergická konjunktivitida.

Lék eliminuje slzení, svědění, kýchání, zarudnutí, výtok z nosu (tok sekretů z nosní dutiny). Může být použit ke snížení příznaků akutních respiračních virových infekcí a akutních respiračních infekcí jako adjuvans, je součástí některých prášků ke zmírnění stavu (například Anvimax).

Claritin - návod k použití

Lék začíná působit do 30 minut po požití, účinek trvá až jeden den. Kdy užívat Claritin - ráno nebo večer, na tom nezáleží. Princip léčby je samozřejmě každý den ve stejnou dobu v doporučených dávkách.

Dávka závisí na věku. Přesnou částku pro děti stanoví lékař uvedený v anotaci.

Použití je nežádoucí pro závažné poškození jater. Další kontraindikace - kojení a nesnášenlivost hlavních a pomocných složek.

Claritin před nebo po jídle

Lék lze použít bez ohledu na jídlo.

Claritinovy ​​analogy

V lékárnách existují dvě skupiny náhražek claritinu:

  1. synonyma - léky se stejným složením, liší se v zemi původu, poměr ceny a kvality;
  2. léky - analogy Claritinu se stejným účinkem, ale s jiným složením.

Claritinovy ​​analogy s cenami a zemí původu

AnalogCena v rublechZemě výrobce
Claritin190-650Belgie
Cetirizin45-210Rusko
Feksadin315-450Indie
Allerway240-500Indie
Nixar250-350Španělsko, Německo nebo Itálie
Ketotifen45-80Rusko, Bulharsko
Tavegile170-370Rakousko nebo Itálie
Diazolin40-90Rusko
Cetrin140-250Indie
Loratadin10-280Rusko, Maďarsko
Zodak150-350Německo nebo Česká republika
Kestin220-620Španělsko
Eriusi550-820Belgie
Suprastin120-300Maďarsko
Desal200-480Indie

Synonyma

Nejběžnějšími léky obsahujícími loratadin jsou:

  • Loratadin (Rusko, Bělorusko, Maďarsko, Srbsko);
  • Lorahexal (Německo);
  • Claridol (Indie);
  • Clarisens (Rusko);
  • Lomilan (Slovinsko) a další.

Léky se liší kvalitou surovin a podle toho účinkem, četností nežádoucích účinků (zejména ospalostí).

Cetirizin

Výrobce: Ozone, Akrihin, Replekpharm, Vertex, Salyutas, Danafa atd..

Uvolnění formy: tablety

Léčivá látka: cetirizin

Synonyma: Cetrin, Zodak, Zyrtek, Parlazin, Solonex atd..

Cetirizin je ruský analog klaritinu, který má stejné indikace a navíc Quinckeho edém. Aplikuje se jednou denně, terapeutický účinek analogu Claritin začíná do 20-60 minut a trvá až 24 hodin.

Co je lepší - Cetirizin nebo Claritin, závisí na vlastnostech organismu. Oba léky druhé generace, účinné, mají malou nebo žádnou ospalost.

Feksadin

Výrobce: Ranbaxi, Indie

Uvolnění formy: tablety

Léčivá látka: fexofenadin

Analog Claritin Feksadin se používá pro kopřivku a sezónní alergickou rýmu. Užívají ho jednou denně děti od 6 do 12 let, v závislosti na dávkování, a dospělí. Zřídka způsobuje ospalost a nemá sedativní účinek.

Allerway

Výrobce: Dr. Reddy's, Indie

Uvolnění formy: tablety

Léčivá látka: levocetirizin

Synonyma: Suprastinex, Glenzet, Zodak express, Ksizal, Levocetirizine, Elset atd..

Lék nové generace Allerway obsahuje izomer cetirizinu, který je dvakrát tak aktivní jako druhý. Používá se k léčbě alergické rýmy, kopřivky a dermatóz, Quinckeho edému. Podle pokynů je schválen pro použití u dětí od 2 let a dospělých jednou denně.

Nixar

Výrobce: Berlin-Chemie, Německo

Uvolnění formy: tablety

Aktivní složka: bilastin

Claritin Nixar analog se v pediatrii nepoužívá do 12 let. Terapeutický účinek se dostaví do hodiny a trvá až jeden den.

Ketotifen

Výrobce: Sopharma (Bulharsko), Ozone nebo Irbit KhFZ, Rusko

Uvolňovací forma: tablety a sirup

Aktivní složka: ketotifen

Předepsaný analog Ketotifen se používá při léčbě alergií u dospělých a dětí. Kromě antihistaminového účinku lék dále stimuluje vylučování sputa, snižuje intenzitu a dobu trvání astmatických záchvatů. Mezi nežádoucí účinky patří ospalost, nespavost, podrážděnost a další reakce nervového systému.

Diazolin

Výrobce: Pharmstandard, Ozone, AVVA RUS, Valenta Farm, Farmak, Marbiopharm, Rusko nebo Ukrajina

Forma vydání: tablety, pilulky

Aktivní složka: mebhydrolin

Diazolin je levný analog Claritinu první generace. Významné nevýhody - slabá akce, potřeba změny každých 10 dní v důsledku rozvoje závislosti, sedace, negativních účinků na srdce, játra, ledviny, orgán zraku.

Co je lepší - Diazolin nebo Claritin, záleží na konkrétním případě. Claritin je účinnější a bezpečnější, nezpůsobuje ospalost. K dispozici v sirupu pro děti a tablety pro dospělé.

Claritin nebo Cetrin - což je lepší při alergii

Výrobce: Dr. Reddy S, Indie

Uvolnění formy: tablety

Léčivá látka: cetirizin

Synonyma: Cetirizin, Zodak, Zyrtec, Parlazin, Solonex

Cetrin je antialergická tabletová formulace druhé generace. Terapeutický účinek tohoto analogu Claritinu začíná do 20 minut a trvá až jeden den. Při použití v doporučených dávkách nemá lék sedativní účinek, je však možná mírná ospalost.

Výhody přípravku Tsetrin: schopnost používat u dětí od 6 let, rychlý účinek do 20 minut, rozumné náklady, snadné použití - pouze jedna tableta denně.

Výrobce vyrábí Cetrin v balení po 20 a 30 tabletách. První forma je vhodná pro krátký průběh léčby, vzácné exacerbace alergie nebo reakce, která se objeví poprvé. Větší balení je vhodné pro chronické pacienty nebo rodinná lékárnička, pokud je v domě několik alergiků.
Pokud porovnáte Claritin a Cetrin, léky jsou podobné. Analogy mají stejný princip účinku, terapeutický účinek se projeví do hodiny. Oba analogy se užívají jednou denně. Pokud jeden lék nepomůže, můžete jej nahradit jiným..

Claritin nebo Loratadin - což je lepší

Výrobce: Ozone, Teva, Vertex atd., Rusko nebo Maďarsko

Uvolnění formy: tablety

Léčivá látka: loratadin

Synonyma: Claritin, Clarotadine, Claridol atd..

Loratadin je levná náhražka claritinu. Droga je vyráběna převážně domácími farmaceutickými společnostmi, cena analogu je až 10krát nižší. Charakteristickým rysem je přítomnost pouze tabletové formy.
Obecně platí, že Loratadin a Claritin mají stejná označení a omezení, vlastnosti. Léky obsahují jednu složku. Rozdíl v poměru cena / kvalita.

Claritin je dražší a účastnil se klinických studií. Nejblíže k tomu jsou přípravky loratadinu od zahraničních (Teva) nebo ruských výrobců pracujících podle standardů GMP (Vertex, Akrikhin).

Claritin nebo Zodak - což je lepší při alergii

Výrobce: Zentiva, Německo nebo Česká republika

Uvolňovací forma: tablety, kapky

Léčivá látka: cetirizin

Synonyma: Cetirizin, Cetrin, Zyrtec

Zodak je lék, který může nahradit Claritin, pokud je neúčinný. Analog obsahuje jinou hlavní látku z druhé generace. Používá se ve formě kapek po celá léta a tablety.

Zodak a Claritin jsou podobné léky, mají podobné indikace a omezení pro použití. Výhodou je, že pacienti nejsou ospalí.

Claritin nebo Erius

Výrobce: Schering-Plough Labo, Belgie

Uvolňovací forma: tablety, sirup

Léčivá látka: desloratadin

Synonyma: Ezlor, Desloratadin, Desal, Blogir-3, Lordestin

Erius je osvědčený a bezpečný analog přípravku Claritin, schválený pro použití u kojenců od 6 měsíců ve formě sirupu. Claritinový analog se také používá u starších dětí a dospělých. Lék eliminuje všechny příznaky alergie.

Vzhledem k tomu, že Erius je aktivní metabolit analogu loratadinu (Claritin), je tento lék lepší při alergické rýmě, kožních onemocněních.

Erius patří k nejnovější generaci léků, nezpůsobuje ospalost, letargii a zhoršení psychomotorických reakcí. Může být použit k léčbě řidičů a lidí, jejichž práce je spojena s rychlými motorickými a psycho-emocionálními reakcemi. Kompatibilní s alkoholem.

Při výběru mezi Claritinem nebo Eriusem by se děti měly řídit indikacemi a finančními možnostmi. Lék obsahuje aktivní metabolit hlavní složky Claritin, který je dražší. Může být použit k léčbě dětí od 6 měsíců věku. Erius je rychlejší a silnější.

Claritin nebo Suprastin - což je lepší při alergii

Výrobce: Egis, Maďarsko

Uvolňovací forma: tablety, ampule

Léčivá látka: chloropyramin

Suprastin je lék na alergii první generace s mnoha kontraindikacemi a vedlejšími účinky.

V dětské praxi je tento analog Claritinu zakázán po dobu až 3 let. Nevýhody - způsobuje ospalost, zvyšuje účinek alkoholu, není vhodný pro starší osoby a řidiče. Nebezpečným vedlejším účinkem je bronchospazmus. Lék je předepsán pro různé alergické reakce, s výjimkou bronchiálního astmatu..

Účinek se dostaví do 15 minut a přetrvává až 3–6 hodin, poté musíte vypít další dávku.

Claritin je modernější a bezpečnější lék vhodný pro použití.

Claritin nebo Desal

Výrobce: Actavis, Indie

Forma vydání: sirup, tablety

Léčivá látka: desloratadin

Synonyma: Nalorius, Erius, Lordestin, Ezlor atd..

Což je lepší - Desal nebo Claritin, záleží na svědectví. První léčivo začíná svůj terapeutický účinek rychleji, protože obsahuje aktivní metabolit loratadinu. Analogový Desal se používá v praxi dětí a dospělých.

Claritin nebo Kestin

Výrobce: Industrias nebo Catalent, Španělsko

Uvolnění formy: tablety

Léčivá látka: ebastin

Kestin se vyrábí ve dvou tabletových formách - jedna se musí zapít vodou, druhá se rozpouští v ústní dutině a působí rychleji, což je vhodné pro pacienty s polykacími potížemi. Na rozdíl od Claritinu trvá terapeutický účinek až 48 hodin.

Další nepochybná výhoda - po ukončení kurzu antihistaminový účinek trvá až 3 dny, což vám umožňuje zkrátit dobu přijetí na 5 dní.

Kestin se v dětské praxi používá od 12 let.

Claritin a Kestin jsou léky ze stejné generace. Obsahují různé účinné látky. Indikace pro použití jsou stejné. Který je lepší, se liší v konkrétní situaci.

Tavegil nebo Claritin - což je lepší

Výrobce: Takeda (Rakousko) nebo Famar (Itálie)

Uvolňovací forma: tablety, injekce

Léčivá látka: klemastin

Analog Claritinu v tabletách a injekcích pro rychlejší antihistaminový účinek - Tavegil, patří k první generaci antihistaminik. Tavegil se používá při rýmě a svědivých kožních dermatózách - svědění po bodnutí hmyzem, kopřivce, dermatitidě. Účinek trvá až 12 hodin, takže tento analog Claritin musí být opilý dvakrát denně..

Nedostatek tavegilu má sedativní účinek. Při užívání analogu si pacienti všimnou ospalosti a zvýšené únavy, letargie, poruchy koordinace, suchých sliznic a závislosti. Někdy jsou však tyto vedlejší účinky nezbytné k tomu, aby se pacient rychle uzdravil..

V dětské praxi povoleno od 6 let.

Důležité! Pokud je zvolen Tavegil, je třeba si uvědomit, že po 10 dnech musí být léčba kvůli fenoménu závislosti vyměněna. Aby se zabránilo nežádoucím reakcím, nelze použít ve spojení s alkoholem, protože lék zvyšuje účinek kapalin obsahujících alkohol.

V jiných případech působí Claritin rychleji a silněji, je vhodný k použití (jednou denně), pacient nemá suché sliznice, ospalost. Nepochybnou výhodou je schopnost užívat více než 10 dní s chronickými alergiemi, protože lék není návykový.

Claritinovy ​​analogy se liší složením, indikacemi, omezeními. Při výběru náhražky je třeba vzít v úvahu, zda je lék vhodný pro řidiče, starší lidi, způsobuje ospalost nebo ne, v jakém věku je povoleno používat v dětské praxi. Těhotné a kojící ženy by neměly samy rozhodovat o výměně, poraďte se s lékařem.

Odpovědi na otázky

  1. Jaký je rozdíl mezi Loratadinem nebo Claritinem?

Obsahuje jednu účinnou látku. Kvůli rozdílům v kvalitě surovin, výrobních technologií se však kvalita mění. Při výběru mezi léky upřednostňujte Claritin nebo známý a vysoce kvalitní loratadin. Například výrobce Teva.

Podle výzkumu droga nezpůsobuje ospalost, pokud jsou dodržovány pokyny, zejména doporučené dávky.

Pokud léčba nepomůže a diagnóza je alergická, nahraďte ji přípravky obsahujícími izomery. Například levocetirizin, desloratadin.

Ne, toto je antialergikum.

Claritin - analogy účinné látky

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Proč rezervovat přes Uteka?

Na stránce analogů léku Claritin je uveden seznam levných dovážených a ruských náhražek s podobným nebo podobným principem účinku na tělo. Loratadin-Akrikhin je nejlevnější analog Claritinu, můžete si jej koupit v Jekatěrinburgu za cenu 21 rublů, při rezervaci v nejbližší lékárně přes Yuteka.

Claritin: návod k použití a seznam analogů jsou levnější než originál

K laritin je lék s antihistaminickými vlastnostmi, který je indikován k léčbě a prevenci rozvoje chronických onemocnění způsobených účinky alergického zánětu, například bronchiálního astmatu.

Aktivní složka blokuje receptory histaminu, které ovlivňují buněčné struktury. Díky selektivnímu působení je možné účinně eliminovat alergické příznaky a pacient dobře snáší léčbu.

S ohledem na vysokou cenu (od 240 rublů za 10 tablet) má smysl uvažovat o analogích pro nahrazení Claritinu levnější cenou, ale se stejnou účinnou látkou (loratadin) nebo jinou, například cetirizin, pokud má pacient obavy z nežádoucích účinků.

farmaceutický účinek

Hlavní složkou claritinu - loratadinu je tricyklická látka se selektivní antihistaminovou aktivitou.

Použití tablet nebo sirupu v dávce určené lékařem nezpůsobuje sedativní a anticholinergní účinek, lék neovlivňuje fungování kardiovaskulárního systému.

Vývoj antialergického účinku je pozorován po dobu 60-180 minut, maximální koncentrace aktivní složky - po 9-11 hodinách, zachování účinnosti - po celý den.

Rezistence na claritin není pozorována po 25-28 dnech pravidelného užívání pilulek nebo sirupu.

Léčivá látka se rychle vstřebává. Užívání léku spolu s jídlem způsobuje zpoždění absorpce loratadinu, ale to nemá vliv na klinický účinek.

Indikace a dávkování

Claritin je indikován k léčbě:

  • Pollinóza, celoroční alergická rýma, konjunktivitida alergické etiologie za účelem odstranění příznaků, jako je svědění v nose, kýchání, rýma a pálení očí.
  • Alergická onemocnění kůže.
  • Chronická idiopatická kopřivka.

Pro snadné použití je lék nabízen v několika dávkových formách: tablety a sirup pro vnitřní podání. To vám umožní zvolit správnou léčbu pro pacienty různých věkových skupin..

Tablety lze použít bez ohledu na příjem potravy.
  • 2–12 let: zohledněte tělesnou hmotnost. Více než 30 kg: 1 ks. 1 za den. Méně než 30 kg - doporučuje se sirup.
  • Dospělí ve věku 12 let: 1 tableta jednou denně.
  • Starší věk, renální dysfunkce: není nutná žádná úprava dávky.
Sirup
  • Tělesná hmotnost nižší než 30 kg: 5 ml jednou denně.
  • Pacienti mladší 12 let, tělesná hmotnost nad 30 kg: 10 ml jednou denně.
  • 12 let dospělí: 10 ml jednou denně.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Claritinové tablety nejsou předepsány pro:

  • Individuální nesnášenlivost k aktivním nebo pomocným látkám.
  • Léčba pacientů vážících méně než 30 kg do 3 let.
  • Vzácná dědičná onemocnění spojená s intolerancí galaktózy a nedostatkem laktázy.
  • Kojení.

Sirup se nedoporučuje pro děti do 2 let s malabsorpcí glukózy a galaktózy, nedostatkem cukru, isomaltázou, intolerancí fruktózy.

Možnosti použití Claritinu během těhotenství jsou zvažovány individuálně..

Podle hodnocení pacientů jsou u dospělých během léčby možné nežádoucí účinky ve formě bolesti hlavy, zvýšené únavy, ospalosti, nevolnosti, gastritidy, palpitace, tachykardie, kožní vyrážky.

Děti si mohou stěžovat na bolest hlavy, někdy se zvyšuje nervozita, sedace.

Seznam levných analogů claritinu

Cena claritinu je následující:

  • Tablety 10 mg, 10 ks. - od 240 rublů, 30 ks. - od 610 rublů.
  • Sirup 60 ml - od 270 rublů.

Pokud je to nutné, můžete nahradit Claritin levnějším analogem, ale se stejnou účinnou látkou (loratadin):

  • "Claridol" - tablety jsou levnější než indické, od 100 rublů. pro 7 ks.
  • "Lomilan" - od 130 rublů.
  • "Clarisens" - od 74 rublů.
  • "Loragexal" - levný analog Claritinu, od 55 rublů.
  • "Klarotadin" - domácí výrobce, od 130 rublů. pro 10 tablet.
  • "Loratadin-Akrikhin" - ruský protějšek, od 70 rublů. pro 10 ks.
  • Loratadin-Teva (Izrael) - od 180 rublů. pro 10 tablet.

Náhradami podobnými terapeutickými účinky (například s vývojem vedlejších účinků) mohou být léky na bázi cetirizinu:

  • "Cetirizin-Astrafarm" - od 49 rublů. pro 10 ks;
  • "Cetirizin-Teva" - od 209 rublů. pro 30 tablet;
  • "Desloratadin" (od společnosti Canon, Teva, Lekhim, stejně jako Deslor) - od 127 rublů. pro 10 ks;
  • Levocetirizin (Sandoz, Teva) - od 274 rublů. pro 14 ks.

Seznam náhrad pro děti

V dětství od 2 let může lékař doporučit použití:

  • Sirup Claridola - od 80 rublů.
  • Sirup Clarisens - od 110 rublů.
  • Klarotadina - od 170 rublů.
  • Loratadin-Akrikhina - levná droga podobného složení od 180 rublů.

Pokud je nutné vybrat generikum nebo jeho náhradu, je nutná předběžná konzultace s lékařem.

Claritin nebo Zyrtec - což je lepší?

Zirtek i Claritin jsou zástupci druhé generace antialergických léků. Přes jednu generaci se drogy liší v klíčových charakteristikách - složení.

Aktivní složkou přípravku Zirtek je cytirizin. Lék se uvolňuje ve formě tablet, stejně jako kapky pro vnitřní podání.

Pokud chce pacient použít sirup, měl by být upřednostňován Claritin. Tablety se doporučují od 6 let a kapky - od 12 měsíců.

Zyrtec je vhodný, pokud je nutné léčit děti od 1 roku, zatímco Claritin je indikován pouze od 2 let.

Podle výsledků klinických studií vyvolává užívání cetirizinu rozvoj ospalosti a poruchy koncentrace několikrát častěji než u loratadinu..

Proto se v procesu výběru doporučuje pacientům, jejichž profesionální činnost vyžaduje zvýšenou pozornost, diskutovat s lékařem a zvážit použití přípravku Claritin.

V tomto případě se účinek přípravku Zirtek rozvíjí během prvních 60 minut po požití, zatímco Claritin může trvat několik hodin.

Oba léky vykazují výrazné antialergické vlastnosti a účinně zmírňují projevy senné rýmy a celoročních alergií..

Výběr vhodného léku se provádí s ohledem na řadu faktorů: věk, rysy profesionální činnosti, přítomnost doprovodných onemocnění (dysfunkce jater, ledvin).

Claritin nebo Loratadin

Claritin a Loratadin jsou přesné strukturní analogy, zatímco ten druhý stojí několikanásobně levněji (70 rublů za 10 tablet).

Pod obchodním názvem "Loratadin" tablety vyrábí mnoho farmaceutických společností: na regálech lékáren najdete léky ruské (Akrihin) i zahraniční výroby (Teva).

Princip činnosti a indikace pro užívání drog jsou podobné. Claritin i Loratadin přicházejí v několika formách: tablety a sirup pro orální podání. Léky jsou účinné při léčbě alergické rýmy, konjunktivitidy, dermatitidy, kopřivky.

Claritin a Loratadin lze použít bez ohledu na příjem potravy, ale stojí za to zdržet se kombinovaného užívání obou léků najednou. Návod k použití uvádí, že pro léčbu malých pacientů je forma podávána ve formě sirupu, jehož dávka je volena s přihlédnutím k tělesné hmotnosti.

Pokud pacient nemá možnost koupit Claritin, pak se rozpočet Loratadin stane vysoce kvalitní a plnohodnotnou náhradou (léky se nijak neliší).

Lék je pacienty dobře snášen, pokud je používán v doporučené terapeutické dávce, na doporučení a pod dohledem lékaře.

Cetrin nebo Claritin

Jak Centrin, tak Claritin jsou zástupci 2. generace antihistaminik, které se liší složením, ale jsou si podobné z hlediska terapeutického účinku..

Claritin se může stát prostředkem volby při léčbě pacientů s dysfunkcí kardiovaskulárního systému, protože účinná látka neovlivňuje jeho fungování.

Cena přípravku Claritin je vyšší, ale je lépe tolerována pacienty, účinná látka zůstává v krevní plazmě déle. Tsetrin je přesný strukturní analog Zirteku.

Claritin nezpůsobuje ospalost, zatímco u Cetrinu byla někdy hlášena podobná nežádoucí reakce. Aby se neutralizoval jeho vývoj, doporučuje se užívat lék ve stejnou denní dobu - před spaním. Viz také: Levná náhražka Cetrinu.

Claritin nebo Suprastin

Oba léky jsou analogy ve farmakologické skupině - antihistaminika, jsou však zástupci různých generací.

Suprastin je lék první generace, který rychle zmírňuje příznaky alergie, ale je méně tolerovaný a má velké množství nežádoucích vedlejších reakcí.

Léky mají odlišné složení a aktivní složka přípravku Suprastin mnohem častěji způsobuje takové charakteristické nežádoucí účinky, jako je ospalost a porucha koncentrace..

Drogy staré generace mají řadu charakteristických rysů:

  • Dávkové formy: nejen tablety, ale také injekční roztoky. Může být jednoznačnou výhodou, když je vyžadován rychlý antihistaminový účinek.
  • Způsob aplikace: denní dávka Suprastinu je rozdělena do několika (2–3) dávek během dne, zatímco Claritin stačí k použití pouze 1krát denně.
  • Na pozadí léčby přípravkem Suprastin je možné vyvinout nežádoucí reakce ve formě třesu, bolesti hlavy, leukopenie, glaukomu, záchvatů, zhoršeného vidění, hypotenze, nauzey, zvracení, bolesti břicha, retence moči, fotocitlivosti. S rozvojem těchto nebo jiných nežádoucích účinků je léčba přerušena a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Pokud jde o náklady, cena Suprastinu je asi 3krát levnější než Claritin, ze 125 rublů. pro 20 tablet a 150 rublů. pro 5 ampulek po 20 mg / ml.

Lékaři doporučují upřednostňovat moderní léky, které poskytují správný terapeutický účinek a jsou lépe snášeny.

Při individuální nesnášenlivosti účinné látky Claritin může lékař zvážit použití Suprastinu a jeho levnějších analogů.

Erius nebo Claritin

Erius je zástupcem 3. generace antihistaminik na bázi desloratadinu. Vyrábí se ve formě tablet (od 630 rublů po 10 ks po 5 mg) a sirup pro orální podání - od 635 rublů. pro 60 ml.

Navzdory vysokým nákladům je Erius vysoce účinný a vysoce kvalitní lék. Sirupová formulace je často doporučována dětem kvůli její bezpečnosti a účinnosti..

Indikace pro užívání drog jsou identické. Stojí za to upustit od užívání tablet Erius v případě intolerančních reakcí, léčby pacientů mladších 12 let, těhotných a kojících žen. Sirup je schválen pro příjem dětem od 6 měsíců.

Erius se doporučuje užívat jednou denně. Lék by měl být vysazen poté, co byly příznaky odstraněny a obnoveny, když se znovu objeví.

Oba antihistaminika jsou pacienty dobře tolerována, ale lékaři stále více upřednostňují nové generace léků, Erius bude lepší.

Což je lepší - Tavegil nebo Claritin?

Oba jsou zástupci různých generací antihistaminik. Tavegil patří k prvnímu, Claritin k druhému.

Tavegil vykazuje silné antialergické, antipruritické vlastnosti a dobře zmírňuje otoky způsobené bodnutím hmyzem.

Farmakologický účinek se vyvíjí rychle, dosažení maximální účinnosti je pozorováno po 6 hodinách a trvá 12-24 hodin.

Tavegil je indikován k léčbě pacientů se sennou rýmou a jinými alergickými rhinopatiemi, kopřivkou různého původu, svěděním, svěracími dermatózami, akutním a chronickým ekzémem, kontaktní dermatitidou, vyrážkami po lécích, bodnutím hmyzem.

Ve srovnání s Claritinem má Tavegil širší škálu kontraindikací. Tablety nejsou předepisovány pacientům s nesnášenlivostí látek, patologií dolních dýchacích cest, mladších 12 měsíců, spolu s inhibitory MAO..

Seznam stavů vyžadujících zvláštní péči v přípravku Tavegil je mnohem širší: stenózy a stenózující se žaludeční vředy, obstrukce krku močového měchýře, hypertrofie prostaty, potíže s močením, hypertyreóza, glaukom s uzavřeným úhlem.

Claritin je rozhodně lepší, stává se také lékem volby při léčbě alergických stavů u lidí s onemocněním kardiovaskulárního systému, protože Tavegil vyžaduje zvláštní péči při léčbě pacientů s arteriální hypertenzí.

Claritin nebo Zodak

Zodak je analogem Claritinu, pokud jde o terapeutický účinek, založený na cetirizinu, představiteli druhé generace antialergik.

K dispozici ve 3 formách: tablety a kapky (obsahující 10 mg účinné látky) a sirup pro vnitřní podání - 5 mg / ml.

Tablety se používají k léčbě sezónní, celoroční alergické rýmy a konjunktivitidy, dermatóz, senné rýmy, kopřivky, Quinckeho edému. Tato léková forma je vhodná k léčbě dětí od 6 let.

Kapky se předepisují pacientům od 6 měsíců k odstranění svědění, ucpání nosu, kýchání, otoků a kopřivky.

Zodak neinteraguje s jinými skupinami drog. V případě předávkování je pozorována deprese centrálního nervového systému. Claritin a Zodak jsou zaměnitelné léky, ale nedoporučuje se je užívat současně.

Claritinové analogy

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Je uvedena minimální možná cena zboží ve městě.

Ceny zboží v různých lékárnách se liší.

Claritinovy ​​analogy v Jekatěrinburgu jsou produkty se stejnou účinnou látkou Loratadin nebo podobným principem účinku. Minimální cena analogu tablet Loratadinu 10mg N 10 ve městě Jekatěrinburg je 20 rublů. Je k dispozici k rezervaci ve 25 lékárnách ve městě, například v St. Chelyuskintsev, 21, sv. Lenin, 38A, st. Malysheva, 146 a další.

Claritinové tablety analogy

Poslední aktualizace cen: 13. 6. 2020 (více než 150 měst a více než 12 000 lékáren)

Web: doktorfrolov.ru, telefon ☎: +7 (903) 543-03-35, e-mail: [email protected]

Seznam analogů: třídění podle ceny, hodnocení

Porovnání analogů, což je lepší

Claritin (tablety) Hodnocení: 57 hlasů

Levná a populární náhražky claritinu

Analogově levnější od 106 rublů.

Claridol je indický lék, jehož účinek je založen na použití loratadinu (v množství 10 mg na 1 tabletu). Má podobný seznam indikací, kontraindikací a vedlejších účinků. Před léčbou byste se měli poradit s lékařem.

Analogově levnější od 103 rublů.

Clarotadin je cenově dostupná náhražka claritinu. Patří do stejné farmaceutické podskupiny jako jiné léky uvedené na této stránce. Složení a dávkování DV se neliší od jiných analogů, proto se seznam indikací, kontraindikací a vedlejších účinků nijak neliší.

Analogový je levnější od 70 rublů.

Clarisens je ruský lék na alergie, který je také dostupný ve formě tablet a obsahuje jako aktivní složku loratadin. Indikace pro jmenování: alergická rýma a zánět spojivek, kopřivka, alergická reakce na bodnutí hmyzem, alergické dermatózy.

Koloproktolog, onkolog, kandidát lékařských věd

Web: doktorfrolov.ru, telefon: +7 (903) 543-03-35, e-mail: [email protected]

V roce 1996 absolvoval lékařskou fakultu Moskevské lékařské akademie pojmenovanou po I.M. Sečenov. 1996 až 1998 absolvoval výcvik v prezenční klinické rezidenci na chirurgickém oddělení Vzdělávacího a vědeckého centra Lékařského centra prezidentské správy Ruské federace.

Což je lepší: Claritin nebo Zyrtec Nahoru

Originál

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 125 rublů

Nahradit

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 203 rublů (dražší o 78 rublů)

Což je lepší: Claritin nebo Cetirizin Nahoru

Originál

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 125 rublů

Nahradit

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 29 rublů (levnější o 96 rublů)

Což je lepší: Claritin nebo Cetrin Nahoru

Originál

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 125 rublů

Nahradit

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 153,2 rublů (o 28,2 rublů dražší)

Což je lepší: Claritin nebo Tavegil Nahoru

Originál

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 125 rublů

Nahradit

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 140,6 rublů (o 15,6 rublů dražší)

Což je lepší: Claritin nebo Zodak Nahoru

Originál

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 125 rublů

Nahradit

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 39,7 rublů (levnější o 85,3 rublů)

Což je lepší: Claritin nebo Erius Nahoru

Originál

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 125 rublů

Nahradit

Hodnocení drog: 3 z 5

Průměrná cena: 393,5 rublů (dražší o 268,5 rublů)

Což je lepší: Claritin nebo Loratadin Nahoru

Originál

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 125 rublů

Nahradit

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 15 rublů (levnější o 110 rublů)

Což je lepší: Claritin nebo Suprastinex Nahoru

Originál

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 125 rublů

Nahradit

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 253,2 rublů (o 128,2 rublů dražší)

Což je lepší: Claritin nebo Diazolin Nahoru

Originál

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 125 rublů

Nahradit

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 22,2 rublů (o 102,8 rublů levnější)

Což je lepší: Claritin nebo Suprastin Nahoru

Originál

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 125 rublů

Nahradit

Hodnocení drog: 3 z 5

Průměrná cena: 98,4 rublů (levnější o 26,6 rublů)

Což je lepší: Claritin nebo Telfast Nahoru

Originál

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 125 rublů

Nahradit

Hodnocení drog: 4 z 5

Průměrná cena: 81 rublů (o 44 rublů levnější)

Účel stránky: zobrazit seznam analogů (synonym), aktuální ceny a hodnocení léků zveřejněných uživateli (více než 10 000 hodnocení).

Spolu s touto drogou hledají návštěvníci:

Vyberte své město

Najděte více v 179 městech Ruska

Účelem (posláním) stránky je poskytnout uživatelům nejkompletnější a nejaktuálnější seznam dostupných analogů léků s cenami v lékárnách a hodnocením analogů (synonyma), které si uživatelé nastavili sami. Stránka analogist.ru vám tedy může pomoci nejen najít levnější analogy léků, ale také ukázat nejkvalitnější léky podle odhadů uživatelů stránek..

Informace zveřejněné na tomto webu slouží pouze pro informační účely a nenahrazují kvalifikovanou lékařskou péči. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem!